Ogłoszenie

1.Drodzy Goście! Witam Was na jedynym polskim forum Shahid Kapura :) Dołączcie do nas, wszyscy są mile widziani :) Zapraszam! 2.Proszę wszystkich użytkowników o udzielanie się we wszystkich tematach na forum a nie tylko w "grach i zabawach" inaczej część ta zostanie zamknięta !! 3.Chcemy aby nasze forum było znane więc proszę o wstawianie naszych banerów na swoje strony/blogi/fora itp. Mamy także konto na n-k :) http://nasza-klasa.pl/profile/25489500

#11 2010-06-21 19:52:39

 sandżu

Fan Kapura

1184980
Skąd: rzePIN
Zarejestrowany: 2010-06-05
Posty: 92
Punktów :   
Ulubiona aktorka: Kajol
Ulubiony aktor: za dużo by wymieniać
Ulubiony film: nie ulubiony tylko ulubione xD
Wiek: 15
WWW

Re: Takie tam ... :)

o to super ... a znasz hindi ??
ja miałam takiego jakby wujka hindusa ale moja ciotka przestała sie z nim spotykać ... a szkoda bo bł fajny i do tego świetnie gotował .. ale zmarnował by sobie życie przy mojej ciotce którą mam za kompletną idiotke hehe ;D

Offline

 

#12 2010-06-21 20:20:10

Kate_91

Prawdziwy fan Kapura

Zarejestrowany: 2010-02-24
Posty: 204
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shahrukh i Shahid
Ulubiony film: zbyt wiele by wymienić

Re: Takie tam ... :)

no jak mam być szczera to hindi jest o wiele łatwiejsze niż polski . Wymówić te wszystkie "sz" rz" "ą" "ę" to tak jak łamanie sobie języka . A co do hindi to znać  to w miarę znam choć z dziadkiem i nie tylko raczej rozmawiamy po angielsku .  W domu też raczej po angielsku mimo , że staramy się jednak mówić w domu po polsku to często się to nie udaje .

A co do "prawie wujka " powiedz cioci , że nie wie co straciła Hindus który sam gotuje to skarb


Small beginnings lead to great ends

Offline

 

#13 2010-06-21 20:26:10

 sandżu

Fan Kapura

1184980
Skąd: rzePIN
Zarejestrowany: 2010-06-05
Posty: 92
Punktów :   
Ulubiona aktorka: Kajol
Ulubiony aktor: za dużo by wymieniać
Ulubiony film: nie ulubiony tylko ulubione xD
Wiek: 15
WWW

Re: Takie tam ... :)

a tak sie składa że ona miała dwóch chłopaków hindusów którzy gotowali ... obydwoje mieli własne restauracje i nawet ich imiona pamiętam ... oni byli świetni a nie to co inni jej chłopacy ale głupia jest i tyle

a co do hindi ja tam nie nadążam jak hindus z hindusem rozmawia hehe .. chociaż chciałabym spróbować sie uczyć tego języka przynajmniej przez 1 rok ciekawe co by z tego wyszło ... chociaż ja nie jestem lingwistą a po za nie mam możliwości uczyć sie hindii

Offline

 

#14 2010-06-21 20:37:32

Kate_91

Prawdziwy fan Kapura

Zarejestrowany: 2010-02-24
Posty: 204
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shahrukh i Shahid
Ulubiony film: zbyt wiele by wymienić

Re: Takie tam ... :)

Nie raz jak są u mnie koleżanki i widzą jak czasem zamieniam parę zdań z tatą lub bratem w hindi też nie nadążają ja mam tak czasem po polsku ...... pisać jest mi łatwiej bo mogę użyć słownika , lub błędy same się podkreślają . ale Polacy w mowie też są szybcy , .. no i do tego dochodzi wcześniej wymienione przeze mnie "sz" "ż" "ą" etc.
   
no zauważyłam , że tu w Polsce nie ma żadnych szkól , które by oferowały nauczanie hindi . Szkoda .. ja niestety nie mam takich umiejętności ,żeby móc kogoś nauczyć .. Ale nie łam się hindi jest proste kiedy ostatnio wyjechałam do Indii koleżanka z Polski po moim powrocie chciała zrobić mi przyjemność i przywitała nas kilkoma zdaniami w hindi których nauczyła się przez Internet .


Small beginnings lead to great ends

Offline

 

#15 2010-06-21 22:36:40

 sandżu

Fan Kapura

1184980
Skąd: rzePIN
Zarejestrowany: 2010-06-05
Posty: 92
Punktów :   
Ulubiona aktorka: Kajol
Ulubiony aktor: za dużo by wymieniać
Ulubiony film: nie ulubiony tylko ulubione xD
Wiek: 15
WWW

Re: Takie tam ... :)

polski język trudny język hehe .. rodowity polak czasami nie wie  jak coś napisać albo powiedzieć..  ale zależy jaki polak mówi bo czasami to ludzie mówią tak wolno że nie chce sie czekać żeby zdanie skończyli a czasami mówią tak szybko  że nawet polak nie nadąży.. ja w hindi moge tylko powiedziec salam namaste i tytuły filmów .. bo zdania ztego raczej nie wyjdą xD

Offline

 

#16 2010-06-21 23:53:28

Kate_91

Prawdziwy fan Kapura

Zarejestrowany: 2010-02-24
Posty: 204
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shahrukh i Shahid
Ulubiony film: zbyt wiele by wymienić

Re: Takie tam ... :)

oj tak są i tacy ... jest jeszcze jedna sprawa , która mnie nie pokoi w języku polskim .. jest w nim za dużo przekleństw , Polacy strasznie przeklinają ....
   |
Dobry początek . Najważniejsze to się nie zniechęcać od razu krok po kroku wyraz po wyrazie .. Mówisz , że znasz tytuły  , a tytuły to przecież słowa .. skoro znasz znaczenie tytułu znasz  też znaczenia pojedynczych słów z których już można coś powiedzieć .


Small beginnings lead to great ends

Offline

 

#17 2010-06-22 14:13:51

 sandżu

Fan Kapura

1184980
Skąd: rzePIN
Zarejestrowany: 2010-06-05
Posty: 92
Punktów :   
Ulubiona aktorka: Kajol
Ulubiony aktor: za dużo by wymieniać
Ulubiony film: nie ulubiony tylko ulubione xD
Wiek: 15
WWW

Re: Takie tam ... :)

oj przekleństwa .. niektórzy mówią że to dobrze inni że to źle
wielu obcokrajowców umie po polsku przeklinać ale polskiego nie znają
ja tam nie używam przekleństw chyba że naprawde sie zdenerwuje

Offline

 

#18 2010-06-23 20:46:08

Kate_91

Prawdziwy fan Kapura

Zarejestrowany: 2010-02-24
Posty: 204
Punktów :   
Ulubiony aktor: Shahrukh i Shahid
Ulubiony film: zbyt wiele by wymienić

Re: Takie tam ... :)

oj tak te przekleństwa to zmora kiedy ja i moja rodzina przeprowadziliśmy się do Polski  wszyscy nowi znajomi słysząc dziwne nazwisko myśleli , że ja z bratem nie rozumiemy , nie znamy polskiego i kilka osób próbowali nas uczyć na początek przekleństw ... tzn głównie mojego brata byli  też zdziwieni kiedy próbowali do nas składać porę zdań po angielsku , żeby nas poznać a my im odpowiadaliśmy po polsku ..


Small beginnings lead to great ends

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ts2 space reddit Skup tabletów warszawa wszywki pokoje w Niechorzu